Nowy segment produktów dla producentów jachtów i łodzi - BOAT

sia Abrasives wprowadziła na rynek nowy segment produktów - BOAT, przeznaczony dla producentów jachtów, łodzi i wszelkich jednostek pływających. Produkty tego systemu znajdują zastosowanie przy szlifowaniu i polerowaniu powłok lakierniczych, laminatów, elementów drewnianych i metalowych wykorzystywanych przy tego rodzaju produkcji. Segment BOAT oferuje bardzo szeroki asortyment produktów, co pozwala na dopasowanie systemów sia Abrasives do indywidualnych potrzeb klienta. W ofercie znajduje się również specjalny materiał przeznaczony do usuwania powłok antyfoulingowych. Zawiera także zestaw akcesoriów niezbędnych do efektywnego wykorzystania naszych materiałów ściernych i polerujących. Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się w asortymencie BOAT możliwości zastępowania drogich, dotychczas używanych materiałów, nowymi znacznie tańszymi o równie wysokich możliwościach.
Głównym produktem segmentu BOAT jest materiał 1960 siarex - "król" w dziedzinie szlifowania. Jako uniwersalny artykuł posiada on szeroki zakres zastosowań i bardzo wysoką wydajność. Charakteryzuje go możliwość zbierania dużych nadmiarów i gwarancja równomiernego poziomu zarysowań we wszystkich granulacjach. Dodatkowo redukuje on znacznie efekt "zaklejania" dzięki specjalnej warstwie pokrywającej ziarno. Praca staje się przez to łatwiejsza, a co najważniejsze cecha ta pozwala zmniejszyć zużycie materiału do minimum. Bardzo ważną zaletą, która w znacznym stopniu ułatwia pracę, jest bardzo wysoka elastyczność podkładu papierowego. Powoduje ona, że ziarno nie pęka i nie kruszy się dając możliwość obrabiania najróżniejszych kształtów. 1960 siarex może zastąpić o wiele droższe materiały płócienne znacznie zmniejszając koszty produkcji. Pracę przy wykorzystaniu naszego materiału ułatwia także jego szybka i łatwa wymiana dzięki systemowi mocowania na rzep - siafast.

W związku z uruchomieniem nowego segmentu produktów w asortymencie sia Abrasives pojawiło się kilka nowości:

1. System polerowania lakierów i laminatów - został stworzony specjalnie na potrzeby firm zajmujących się produkcją i naprawą jachtów, łodzi itp. Jest to system sprawdzony i uznany przez specjalistów w dziedzinie budowy jednostek pływających z całej Europy. Wszystkie elementy segmentu BOAT tworzą jeden odpowiednio dostosowany do potrzeb klienta system. Oznacza to, że komplementarne stosowanie tych produktów zapewnia doskonałe efekty końcowe. W skład jego wchodzi pasta polerska Heavy Cut Polish, pasta ochronna Protection Polish oraz zestaw akcesoriów niezbędnych do właściwego uszlachetniania powierzchni. Obie pasty przeznaczone są do pracy bez użycia wody. W konsekwencji można ten produkt bardzo oszczędnie wykorzystywać. Suche polerowanie eliminuje także niepotrzebne koszty związane z utrzymaniem stanowiska w czystości. Dzięki tym produktom można uzyskać bardzo wysoki połysk polerowanej powierzchni i dodatkowo chronić ją przed zniszczeniem oraz szybkim zmatowieniem.

2. Ściernica siastrip - nowo wprowadzony do sprzedaży produkt szczególnie przydatny przy zdzieraniu powłok antyfoulingowych, rdzy i wszelkich zanieczyszczeń. Swoje właściwości zawdzięcza otwartej trójwymiarowej strukturze, dzięki której efekt "zaklejania" został zredukowany do minimum. Zmniejsza to stanowczo koszty zużycia materiału i czas potrzebny na częstą wymianę krążków. Ziarno jest wtopione w całej objętości włókien w sposób zapewniający stabilne zdzieranie aż do całkowitego zużycia ściernicy. Elastyczność materiału daje możliwość docierania do niedostępnych wcześniej powierzchni. Bardzo ważną zaletą jest możliwość pracy na mokro. Dzięki temu trujące pyły i opary nie dostają się do dróg oddechowych. Jest to szczególnie przydatne przy zdzieraniu bardzo szkodliwych dla zdrowia farb antyfoulingowych.

3. Ściereczka polerska - przeznaczona do ostatecznego wykończenia powierzchni polerowanej, zbierania nadmiaru pasty i drobnych zanieczyszczeń. Przy polerowaniu bardzo ważne jest, aby żadne brudy w postaci ziaren, pyłów, kurzu nie dostawały się pomiędzy narzędzie a element. Przy zastosowaniu ściereczki polerskiej możemy być pewni, że powierzchnia jest idealnie przygotowana i dalsza praca nie spowoduje żadnych skaz na warstwie żelkotu lub lakieru. Niezbędna w przypadku polerowania kształtów niedostępnych przy użyciu urządzeń elektrycznych. Produkt posiada szczególnie wysoką chłonność oraz możliwość wielokrotnego prania.

4. 1748 sialac ao siafast - przeznaczony do szlifowanie powłok lakierniczych i żelkotów, znany od dawna jako siasoft materiał ścierny (1748 sialac ao) poddany został modyfikacjom i wiele jego cech zostało zupełnie zmienionych. W przeciwieństwie do swojej dotychczasowej wersji nie posiada podkładu z gąbki i jest znacznie tańszy. Udało nam się utrzymać bardzo zachwalane przez klientów podstawowe parametry materiału i zwiększyć skuteczność parametrów istotnych przy szlifowaniu zarówno miękkich jak i twardych powłok lakierniczych. Zredukowane zostało do minimum zaklejanie ziarna i wzrosła znacznie agresywność produktu. Jesteśmy przekonani, że wielu użytkowników sia Abrasives czeka na te krążki!

5. Rzep w rolce - samoprzylepny, pozwala na zastosowanie systemu mocowania na rzep do pac. W znacznym stopniu ułatwia wymianę materiału ściernego i redukuje jej czas. Dodatkowo stabilnie utrzymuje papier z podkładem siafast na narzędziu gwarantując bardzo wysoką precyzję obróbki. Odkąd system siafast został wprowadzony na rynek stał się nieodzownym elementem każdego procesu obróbki. Jest obecny praktycznie w większości produktów sia Abrasives. Zmniejsza on znacznie czas wymiany materiału, wielkość odpadów oraz daje możliwość utrzymania stanowiska w czystości.