sia Abrasives - szwajcarski producent materiałów ściernych.

Nazwa firmy to skrót od Swiss Industrial Abrasives - szwajcarskiego producenta materiałów ściernych ze 130 letnią tradycją.
W ciągu tych lat z rodzinnej firmy powstałej w 1875 roku przekształciliśmy się w giełdową spółkę sia Abrasives - Holding zatrudniający blisko 1000 osób i posiadający filie w 80 krajach świata.

  Historia firmy
  Struktura Organizacyjna
  Produkcja
  Ochrona środowiska
  Galeria fotografii
  Sponsoring


sia Biuro Technologiczne Sp. z o.o.

sia Biuro technologiczne spółka z ograniczona odpowiedzialnością powstała jako naturalna konsekwencja wzrostu zaangażowania sia Abrasives Holding AG w interesy w Polsce.


Od początku swego istnienia firma była nastawiona na wzrost w ramach globalnej strategii rozwoju Holdingu.
Polski oddział Holdingu realizował od początku zasadniczy cel firmy : rozpoznanie rynku, kreowanie i wspieranie innowacyjności w zakresie technologii szlifowania , kompleksowe zaopatrzenie w najwyższej jakości materiały ścierne, szkolenie i treningi oraz doradztwo w zakresie technologii , narzędzi, materiałów służących obróbce drewna i metalu.


W drugim etapie rozwoju utworzono zakład konfekcjonowania materiałów ściernych. Kilkanaście osób stanowiących trzon zespołu produkcyjnego poddano intensywnemu treningowi w centrum szkoleniowym w Szwajcarii oraz oddelegowano na praktyki produkcyjne w zakładach Holdingu. Zainstalowany w Polsce ciąg produkcyjny, utworzony został pod kątem zaspokojenia popytu dynamicznie rozwijającego się przemysłu meblarskiego w Polsce.

W tym czasie firma znacznie już okrzepła na rynku polskim tworząc zaczątek ogólnokrajowej sieci dystrybucji i doradztwa oraz organizując lub biorąc udział w szeregu przedsięwzięć szkoleniowych. Między innymi zapewniono kilkuset fachowcom z branży meblarskiej możliwość odbycia pełnego treningu w unikalnym na skalę europejską centrum szkoleniowym w Frauenfeld w Szwajcarii.


Podwaliny pod trzeci etap rozwoju położono w roku 1999, kiedy firma weszła w posiadanie nieruchomości. Na terenie, znajdującym się w bezpośrednim zapleczu Szczecina oraz autostrady Berlin - Szczecin, poddano renowacji budynek będący obecnie główną siedzibą firmy oraz umieszczono istniejący już zakład produkcyjny. W całości trzeci etap rozwoju firmy obejmuje wzmocnienie pozycji na rynku polskim oraz ekspansję na rynek krajów Europy Wschodniej.


Czwarty etap to budowa hali produkcyjno-logistycznej z częścią biurowo-socjalną w Goleniowskim Parku Przemysłowym, gdzie firma przeniosła swoją siedzibę ze Szczecina w maju 2008 roku. Kompleks budynków o powierzchni 4,5 tyś. m² dał nowe możliwości rozwoju parku maszynowego, a tym samym zwiększenie możliwości produkcyjnych. Nie jest to koniec planowanych inwestycji. Po zakończeniu wszystkich prac, firma powinna mieć do dyspozycji 10 tyś. m².


sia Biuro Technologiczne Sp. z o.o.
Prosta 21 Łozienica
PL 72-100 Goleniów
tel. 0048 (0) 91 414 89 30
fax 0048 (0) 91 414 89 33
  sia@sia-abrasives.pl